Změna přístupu k nákupu potravin

Nedílnou součástí cirkulární ekonomiky je i zvyšování kvality životního prostředí i lidského života pomocí zvyšování efektivity produkce rozumným využíváním zdrojů. Nové postupy, které pomohou formovat myšlení lidí směrem ke zodpovědným a promyšleným nákupům, jsou tak více než vítány.

Prostředek efektivnější produkce a využití zdrojů lze spatřit i v projektu žadatele zaměřujícího se na budoucnost nákupu potravin. Projekt spočívá ve vývoji aplikace, která radí uživatelům ve výběru potravin, které jsou pro ně zdravé a vhodné.

bio produkty.jpgUmožňuje tak personalizovaný nákup jídla s cílem podpory udržitelnosti – uživatelé nejen vybírají vhodné produkty podporující zlepšení stavu zdraví populace, ale také nad nákupem více přemýšlí. Vedlejším významným efektem je tak omezení plýtvání a unáhlených nákupů v akci, snížení vytváření nadbytků nezpracovaných zásob, a tudíž i odpadu.

Projekt čerpá náklady na realizaci vývoje této aplikace.

A výsledný efekt?

    • Díky projektu může dojít ke snížení četnosti nákupů či množství vyhozených potravin
    • Zároveň cílí na zdravou populaci a formování jejího myšlení.
    • Zájem o vlastní zdraví jde i ruku v ruce se zájmem o ochranu životního prostředí, chytré využívání zdrojů a dlouhodobou udržitelnost kvalitního života na naší planetě.

Cirkulární kafíčko

Ať vám neutečou novinky ze světa cirkulárních dotací, nechte nám svůj email a my vám budeme pravidelně zasílat nejnovější články.

Přihlášením souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů.

Mohlo by vás také zajímat