Digitalizace a automatizace skladu ve výrobě komponentů

Digitalizace a automatizace je jedním z hlavních tahounů dnešního růstu firem. Pomoci může také k posunu k dlouhodobé udržitelnosti. Ptáte se jak? Investice do automatizace a digitalizace umožňuje efektivnější řízení výroby, se kterým se pojí menší plýtvání materiály, lidskými zdroji i energiemi.

Firma VALUE 4industry s.r.o. se rozhodla využít dotace na zavedení plně automatizovaného a digitalizovaného skladového systému, pořídila si tak nejen nový skladový výtah a vertikální zakladač, ale také nový řídící software, kamery, čtečky i senzory.

kardex chytrý sklad
Dotace pokryla investici na nové technologie i informační systémy
, jejich vzájemné propojení, nákup nových čteček, digitálních obrazovek umístěných přímo ve skladu, monitorovacího systému a nástrojů pro inspekci kvality. Byla vyplacena zpětně po uvedení celého systému do provozu. Jednou z důležitých podmínek bylo zařízení transparentně vysoutěžit a pořídit za ekonomicky výhodných podmínek.

A výsledný efekt?

  • Společnost dokázala optimalizovat skladové prostory o téměř 50 %, zvýšila efektivitu celého logistického systému, zlepšila bezpečnost práce a ergonomii, celkově uspořila náklady, prostor i čas.
  • Hlavním benefitem projektu je zvýšení efektivity využívání zdrojů pro výrobu. Automatizovaný skladový systém přináší úsporu prostoru, šetří čas a náklady. Systém umožňuje zásadně zefektivnit technologické a pracovní postupy.
  • Zvýšení skladové kapacity snížilo potřebu dopravy o 20 %, celý projekt byl tedy nejen ekonomicky výhodný z hlediska konkurenceschopnosti firmy, ale také umožnil společnosti snížit svou uhlíkovou stopu.
  • Kvalitní a přesná data, která jsou potřebná k efektivnímu řízení skladu a skladových zásob, umožnila firmě efektivněji nakládat se svými zdroji a lépe plánovat logistiku.

Cirkulární kafíčko

Ať vám neutečou novinky ze světa cirkulárních dotací, nechte nám svůj email a my vám budeme pravidelně zasílat nejnovější články.

Přihlášením souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů.

Mohlo by vás také zajímat