Změna přístupu k nákupu potravin

Nedílnou součástí cirkulární ekonomiky je i zvyšování kvality životního prostředí i lidského života pomocí zvyšování efektivity produkce rozumným využíváním zdrojů. Nové postupy, které pomohou formovat myšlení lidí směrem ke zodpovědným a promyšleným nákupům, jsou tak více než vítány.

Prostředek efektivnější produkce a využití zdrojů lze spatřit i v projektu žadatele zaměřujícího se na budoucnost nákupu potravin. Projekt spočívá ve vývoji aplikace, která radí uživatelům ve výběru potravin, které jsou pro ně zdravé a vhodné.

bio produkty.jpgUmožňuje tak personalizovaný nákup jídla s cílem podpory udržitelnosti – uživatelé nejen vybírají vhodné produkty podporující zlepšení stavu zdraví populace, ale také nad nákupem více přemýšlí. Vedlejším významným efektem je tak omezení plýtvání a unáhlených nákupů v akci, snížení vytváření nadbytků nezpracovaných zásob, a tudíž i odpadu.

Projekt čerpá náklady na realizaci vývoje této aplikace.

A výsledný efekt?

    • Díky projektu může dojít ke snížení četnosti nákupů či množství vyhozených potravin
    • Zároveň cílí na zdravou populaci a formování jejího myšlení.
    • Zájem o vlastní zdraví jde i ruku v ruce se zájmem o ochranu životního prostředí, chytré využívání zdrojů a dlouhodobou udržitelnost kvalitního života na naší planetě.

Téma článku

Poraď se

Pomáháme ambiciózním projektům získat dotační podporu na cirkulární nápady.

logo MIDACONSULTING MIDACONSULTING

Sdílejte tento článek

na Facebook na Twitteru na LinkedIn

Cirkulární nápady

Ať vám neutečou novinky ze světa cirkulárních dotací

Nechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme, až bude vycházet nový článek.

zpracováním vašich osobních údajů.

Mohlo by vás také zajímat