Digitalizace a automatizace skladu ve výrobě komponentů

Digitalizace a automatizace je jedním z hlavních tahounů dnešního růstu firem. Pomoci může také k posunu k dlouhodobé udržitelnosti. Ptáte se jak? Investice do automatizace a digitalizace umožňuje efektivnější řízení výroby, se kterým se pojí menší plýtvání materiály, lidskými zdroji i energiemi.

Firma VALUE 4industry s.r.o. se rozhodla využít dotace na zavedení plně automatizovaného a digitalizovaného skladového systému, pořídila si tak nejen nový skladový výtah a vertikální zakladač, ale také nový řídící software, kamery, čtečky i senzory.

kardex chytrý sklad
Dotace pokryla investici na nové technologie i informační systémy
, jejich vzájemné propojení, nákup nových čteček, digitálních obrazovek umístěných přímo ve skladu, monitorovacího systému a nástrojů pro inspekci kvality. Byla vyplacena zpětně po uvedení celého systému do provozu. Jednou z důležitých podmínek bylo zařízení transparentně vysoutěžit a pořídit za ekonomicky výhodných podmínek.

A výsledný efekt?

    • Společnost dokázala optimalizovat skladové prostory o téměř 50 %, zvýšila efektivitu celého logistického systému, zlepšila bezpečnost práce a ergonomii, celkově uspořila náklady, prostor i čas.
    • Hlavním benefitem projektu je zvýšení efektivity využívání zdrojů pro výrobu. Automatizovaný skladový systém přináší úsporu prostoru, šetří čas a náklady. Systém umožňuje zásadně zefektivnit technologické a pracovní postupy.
    • Zvýšení skladové kapacity snížilo potřebu dopravy o 20 %, celý projekt byl tedy nejen ekonomicky výhodný z hlediska konkurenceschopnosti firmy, ale také umožnil společnosti snížit svou uhlíkovou stopu.
    • Kvalitní a přesná data, která jsou potřebná k efektivnímu řízení skladu a skladových zásob, umožnila firmě efektivněji nakládat se svými zdroji a lépe plánovat logistiku.

Téma článku

Poraď se

Pomáháme ambiciózním projektům získat dotační podporu na cirkulární nápady.

logo MIDACONSULTING MIDACONSULTING

Sdílejte tento článek

na Facebook na Twitteru na LinkedIn

Cirkulární nápady

Ať vám neutečou novinky ze světa cirkulárních dotací

Nechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme, až bude vycházet nový článek.

zpracováním vašich osobních údajů.

Mohlo by vás také zajímat